CO DĚLÁME A CO NÁS BAVÍ


Zadržování vody v krajině

Dává nám smysl a baví nás, zadržovat vodu v krajině. Je úžasné pozorovat, jak každá vybudovaná tůňka, i v prostředí, které na první pohled vypadá bez života, je po krátké době plná živočichů, které v daném místě dlouho nikdo neviděl. Co vše lze u nás pozorovat, naleznete zde a bližší informace, o námi realizovaných projektech včetně fotogalerie, najdete na této stránce.

Výsadba stromů

Sadíme, kde můžeme. U nás v sadu, u tůní i ve volné krajině. Výsadbu v sadu jsme třeba nakombinovali tak, že je částečně produkční, částečně genofondová a částečně se jedná o arboretum. V každém případě jedeme ve standardu eko a třeba se někdy propracujeme i k eko certifikaci. Více…

Včelaření

Extenzivní sad bez včel je jako svíčková bez knedlíků. Takže holky, jak jim láskyplně říkáme, nám sad hlídají, když v něm zrovna nejsme. Ještěže je máme, byla to láska na první pohled. Více…

EVVO aktivity

Připravujeme přednášky pro školy na téma Zadržování vody v krajině a ekologické nakládání s půdou – klíčové komodity pro soběstačnost a národní identitu ve 21. století. My už to těžko zachráníme, ale nastupující generace snad bude mít šanci zvrátit situaci.

Spolupráce se školami na lokální úrovni. Více …

Výzkumné aktivity s VŠ

Připravujeme

Publikační činnost

Máme ambice v publikační činnosti na témata, která nám jsou blízká. První vlaštovka brzy vyletí. A i když to bude trochu červená knihovna, proč nezačít oddechově, když to lidi potěší.