Via dezinformace

Trocha postěžování si, jak to někdo někde neumí domyslet, ale jinak je to správný, politicky uvědomělý svazák… byli jsme uplynulý měsíc skoro bombardováni, ať se přihlásíme do malého grantíku na „dezinformace“. Příspěvek 2 tisíce € na projekt, aktivity zaměřené na podporu mediální gramotnosti, s důrazem na boj proti dezinformacím CERV EEAD, financováno Evropskou komisí.

A tak jsme si řekli, že nám to bude pěkně navazovat na stávající aktivity, které děláme s dětmi ze ZŠ Vraný a místo dezinformací to pro děti postavíme na „úvodu do kritického myšlení“. Dávalo nám smysl, že grant „neprožerou“ politické neziskovky, ale místo toho se děti při pobytu v přírodě dozví něco navíc, nad rámec povinných školních osnov, jak kriticky přistupovat k informacím, a to ze všech stran.
A tak jsme strávili půl den sepsáním projektu a poté ho, na poslední chvíli, jako vždy, podali 😊

Ale jaké bylo naše překvapení, když přišel po pár dnech mail, že děkují, ale žádostí bylo moc a na všechny se nedostalo… je jasné, a to se běžně stává, že projektů je moc a jsou tam prostě lepší, než máte vy. Ale v tomto případě měli celkový rozpočet 4 tisíce €, tedy rozpočet na dva projekty. To jako vážně dělají kampaň na grantové řízení, kde rozdělují 4 tisíce € na dva projekty a nikomu to nepřijde divný? Jako WTF?

Sdílej