BIODIVERZITA

Makáme na tom, aby naše lokalita byla plná života a vytváříme podmínky, aby nejen druhy, mizející z české krajiny, se u nás cítily jako doma. Průběžně monitorujeme biotu na našich pozemcích a máme velkou radost, jak narůstají počty vybraných druhů na lokalitě a přibývají druhy další. Současně s tím se snažíme vymýšlet a instalovat
probiodiverzitní opatření na lokalitě. At už jako vzor dobré praxe nebo prostě jen pro radost z dobře
vykonané práce, která má smysl.

Více informací >

ZADRŽOVÁNÍ VODY V KRAJINĚ

Dává nám smysl a baví nás, zadržovat vodu v krajině. Je úžasné pozorovat, jak každá vybudovaná tůňka, i v prostředí, které na první pohled vypadá bez života, je po krátké době plná živočichů, které v daném místě dlouho nikdo neviděl. Co vše lze u nás pozorovat, naleznete zde a bližší informace o námi realizovaných projektech včetně fotografií ze staveb, najdete zde.


Více informací >


VÝSADBA STROMŮ

Sadíme, kde můžeme. U nás v sadu, u tůní i ve volné krajině. Výsadbu v sadu jsme třeba nakombinovali tak, že je částečně produkční, částečně genofondová a částečně se jedná o arboretum. V každém případě jedeme ve standardu eko a třeba se někdy propracujeme i k eko certifikaci.


Více informací >

EVVO aKTIVITY

Připravujeme a realizujeme vzdělávací projekty na našich lokalitách s vybranými školami na lokální úrovni. My už to těžko zachráníme, ale nastupující generace snad bude mít šanci zvrátit situaci. Konkrétní projekty pro děti podle věku zde.

Více informací >


VČELAŘENÍ

Extenzivní sad bez včel je jako svíčková bez knedlíků. Takže holky, jak jim láskyplně říkáme, nám sad hlídají, když v něm zrovna nejsme. Ještěže je máme, byla to láska na první pohled.


Více informací >